Rebranding na rynku medycznym

Na rynku medycznym pojawiła się nowa marka. Lexummedica to nowa nazwa klinik okulistycznych, które były znane do tej pory jako Intermedica. Rebranding, który przeprowadza agencja Fresh Brand Design, następuje w związku z połączeniem z czeską siecią klinik okulistycznych działających w ramach grupy Lexum.

Zmianie uległa nie tylko nazwa, ale też cały system identyfikacji wizualnej firmy. Nowa marka komunikuje siłę i potencjał wynikający z połączenia z czeskim partnerem. W przekazach podkreślane będzie wieloletnie doświadczenie w branży okulistycznej, wysoka klasa zatrudnianych specjalistów, najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz ilość przeprowadzonych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku i usunięcia zaćmy.

– Zachowujemy kolorystykę wykorzystywaną do tej pory przez Intermedica – mówi Anna Patan Dyrektor Marketingu i PR Lexummedica. – Nie chcemy odcinać się od potencjału, który wypracowano przez lata funkcjonowania na rynku pod dotychczasową marką – dodaje.

Rebrandingowi towarzyszy kompleksowa kampania marketingowa, w której główny nacisk położony jest na działania PR, Internet, komunikację z pacjentami i środowiskiem medycznym.

Wymieniane są wszelkie nośniki informacji na temat firmy oraz elementy identyfikacji stosowane do tej pory wewnątrz i na zewnątrz placówek. Powstaje również nowy serwis internetowy.

Lexummedica to specjalistyczna prywatna klinika okulistyczna zajmująca się diagnostyką oraz chirurgią jednego dnia. W 2010 r. Intermedica stała się członkiem grupy Lexum – sieci prywatnych klinik okulistycznych w Czechach, czego następstwem jest zmiana nazwy na Lexummedica. Sieć ośrodków okulistycznych Lexummedica w Polsce wykonuje ponad 3 000 zabiegów chirurgii refrakcyjnej oraz 1 000 zabiegów usunięcia zaćmy rocznie w trzech miastach: Krakowie, Poznaniu oraz Szczecinie.

Agencja Fresh Brand Design wchodzi w skład Grupy Fresh. Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu markami i budowaniu kompleksowych systemów identyfikacji wizualnej.

http://dotpr.netpr.pl/pr/165345/rebranding-na-rynku-medycznym

hastagi na stronie:

#lexummedica opinie

Authors

Related posts

Top