10 zasad zdrowego żywienia

Firma NESTLÉ Polska i sieć hipermarketów CARREFOUR przypominają, iż 17 czerwca rozpocznie się kolejna, letnia edycja akcji Nestlé ”JEDZ SMACZNIE I ZDROWO”. Tym razem odwiedzimy 79 hipermarketów, w których będziemy edukować konsumentów, jak odżywiać się zdrowo przy pomocy poradnika żywieniowego „JEDZ SMACZNIE I ZDROWO – 10 zasad zdrowego żywienia”.

„JEDZ SMACZNIE I ZDROWO” to akcja edukacyjno-promocyjna, którą firma Nestlé prowadzi od 2008 roku. Obejmuje ona m.in. spotkania z ekspertami żywieniowymi oraz dystrybucję materiałów informacyjnych w wybranych sieciach handlowych. Wszystko po to, by zwiększyć wiedzę Polaków na temat prawidłowego żywienia i budowania zbilansowanej diety.

okladkaporadnikazywieniowegoTegoroczna, letnia edycja Akcji rozpocznie się 17 czerwca w hipermarketach Carrefour i potrwa do 28 czerwca br. W tym czasie każdy konsument, który zakupi 3 produkty różnych marek NESTLÉ biorących udział w kampanii, otrzyma wyjątkowy prezent – poradnik „JEDZ SMACZNIE I ZDROWO – 10 zasad zdrowego żywienia”. Wydawnictwo to opisuje 10 podstawowych zasad prawidłowego odżywiania, z uwzględnieniem potrzeb niemowląt:

1. Pij 1,5 l płynów dziennie!

2. Pamiętaj o pięciu porcjach warzyw i owoców dziennie!

3. Jedz dużo produktów pełnoziarnistych!

4. Unikaj tłuszczów zwierzęcych!

5. Spożywaj w rozsądnych ilościach produkty bogate w cukry proste!

6. Ogranicz spożycie soli!

7. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania – to najważniejszy posiłek dnia!

8. Jedz zupy!

9. Jedz częściej i mniejsze porcje!

10. Nie rób zakupów, kiedy jesteś głodny!

Podstawowe zasady prawidłowego odżywiania zostały wytłumaczone w przystępny sposób tak, by każdy konsument mógł zbudować własną, zbilansowaną dietę.

Specjaliści ds. żywienia Nestlé zebrali w przewodniku 10 zasad żywieniowych, w tym dotyczących także żywienia niemowląt. Do wybranych z opisanych zasad zostały dołączone przykładowe przepisy na zdrowe dania, które można przygotować dla całej rodziny.

10 zasad zdrowego żywienia Nestlé zostało pozytywnie zaopiniowane przez dr inż. lek. med. Dariusza Włodarka, kierownika Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Hostessy rozdające poradnik będą obecne w hipermarketach Carrefour od piątku do niedzieli. Jeśli ktoś zakupi 3 produkty różnych marek biorące udział w promocji w ciągu tygodnia – po poradnik może zgłosić się podczas weekendu, ze swoim paragonem.

Produkty Nestlé, które biorą udział w akcji zostaną umieszczone na dodatkowych ekspozycjach w hipermarketach Carrefour. Są to:

zupy Bukiet Warzyw WINIARY,

majonez Omega 3:6 WINIARY,

Pomysł na… kurczaka WINIARY,

Kostka do Smaku WINIARY,

galaretki WINIARY,

kawa NESCAFÉ Gold,

batony LION,

wafle PRINCESSA,

produkty dla dzieci Nestlé NAN i Nestlé JUNIOR oraz GERBER,

płatki śniadaniowe Nestlé CORN FLAKES, NESQUIK, CHOCAPIC, CINI MINIS, CHEERIOS miodowy, COOKIE CRISP

batony Nestlé CINI MINIS, CHOCAPIC, NESQUIK

woda mineralna NAŁĘCZOWIANKA,

płatki owsiane z owocami NESVITA oraz

lody Nestlé LA CREMERIA.

Konsumentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania zapraszamy także na stronę www.nestle.pl/wellness. Każda osoba, która odwiedzi portal Nestlé ma możliwość wygenerowania spersonalizowanej diety, dostosowanej do prowadzonego trybu życia. Informacje o akcji „JEDZ SMACZNIE I ZDROWO” będzie można znaleźć również na stronie internetowej www.carrefour.pl

Firma Nestlé zgodnie z przyjętą strategią Dbania o Zdrowie, Dobre Samopoczucie i Prawidłowe Odżywianie nie tylko oferuje zdrowe i odżywcze produkty, ale też edukuje Polaków, jak podejmować właściwe decyzje żywieniowe. Na wszystkich opakowaniach produktów firmy umieszczony jest KOMPAS ŻYWIENIOWY®, który zawiera dane o wartości odżywczej i energetycznej produktów, a co równie istotne – porady żywieniowe dotyczące zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.

hastagi na stronie:

#żywienie wikipedia

Authors

Related posts

Top