Akcja Honorowego Krwiodawstwa, krwiobusy pojawią się w 11 dużych miastach w Polsce

Dzisiaj w Lublinie ruszyła ogólnopolska Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez PKO Bank Polski. Jutro 17 czerwca krwiobusy pojawią się w 11 dużych miastach w Polsce. Ambasadorem akcji jest Krzysztof Cugowski. Fachowego wsparcia bankowej inicjatywie udzieliło Narodowe Centrum Krwi.

W ub.r. ponad 600 osób, głównie pracowników Banku, oddało ponad 270 litrów krwi. W wielu miastach do bankowej inicjatywy przyłączyli się mieszkańcy. Także znani – w Lublinie członkowie zespołów „Budka Suflera” i “Bracia”, w Krakowie Jacek Wójcicki, jeden z czołowych wykonawców “Piwnicy pod Baranami”, czy w Warszawie Paweł Nastula, polski judoka.

W piątek 17 czerwca br. krwiobusy zatrzymają się w pobliżu oddziałów PKO Banku Polskiego w 11 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W większości tych miast (z wyjątkiem Olsztyna, Wrocławia i Łodzi) będzie można również zarejestrować się w banku szpiku kostnego. Krew będzie można oddać już od godziny 8.30.

– Jestem dumny, że tak szlachetna inicjatywa wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń naszego Banku. Cieszy mnie, że nasi pracownicy angażują się w akcję, która łączy pomagających i potrzebujących pomocy. Jej wartości nie da się przecenić – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Agnieszka Beniuk-Patoła, dyrektor Narodowego Centrum Krwi dodaje: – Krew jest bezcennym darem człowieka dla człowieka. Dzięki honorowym dawcom krwi, którzy bezinteresownie dzielą się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie można ratować ludzkie zdrowie i życie. Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Akcja organizowana przez PKO Bank Polski jest bardzo cenną inicjatywą, którą po raz kolejny wspieramy – powiedziała.

Każdy potencjalny dawca przejdzie badanie lekarskie i laboratoryjne, a po oddaniu krwi otrzyma osiem tabliczek czekolady. Będzie mógł też bezpłatnie uzyskać wyniki swoich badań (m.in. oznaczenie grupy krwi). Dzień oddawania krwi jest wolny od pracy na podstawie otrzymanego zaświadczenia.

Dawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat. W wyjątkowych przypadkach lekarz może wyrazić zgodę na oddanie krwi przez osobę powyżej 65. roku życia. Dorosły człowiek posiada ok. 5-6 l tego drogocennego płynu. Jednorazowo dawca – mężczyźni nie częściej niż co 8 tygodni, kobiety nie częściej niż co 12 tygodni – oddaje 450 ml krwi, czyli mniej niż 10 proc. ilości krążącej w organizmie. W ciągu zaledwie kilku godzin organizm uzupełnia ilość krwi, która została oddana, a dawca nie odczuwa żadnych dolegliwości.

Oddajmy krew razem z pracownikami PKO Banku Polskiego. Czekamy na Was w poniżej podanych lokalizacjach:

HARMONOGRAM BANKOWEJ AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Lp.

Godziny akcji

Miejsce prowadzenia zbiórki krwi

1.

8.30-18.00

Białystok, Rynek Kościuszki 16

2.

8.30-15.30

Bydgoszcz, Plac Wolności

3.

8.30-15.00

Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 59

4.

8.30-16.00

Katowice, Rynek (przy centrum Skarbek)

5.

8.30-15.30

Kraków, Mały Rynek

6.

8.30-15.30

Łódź, ul. Piotrkowska 107/109

7.

8.30-15.30

Olsztyn, ul. Mochnackiego – parking

8.

8.30-15.30

Poznań, Plac Wolności 3

9.

8.30-15.30

Szczecin, al. Wojska Polskiego 80/82 (w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa)

10.

8.30-15.00

Warszawa, ul. Puławska 15

11.

9.00-15.30

Wrocław, Pl. Dominikański (przed Oddziałem 14 PKO Banku Polskiego)

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Zysk netto za I kwartał 2011 roku wyniósł 851 mln zł. Z ponad 25-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży złotowych kredytów hipotecznych, oferując oprócz tradycyjnych kredytów hipotecznych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez portal finansowy Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane przez Bank zostały z kolei docenione przez Gazetę Bankową, która przyznała mu tytuł „Bankowego Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2010”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na półtora miliarda dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld zł.

hastagi na stronie:

#krwiobus poznań #krwiobus poznań 2012

Authors

Related posts

Top