Choroby

Astma – Choroba milionów

<%image(sen-kobieta-ziewanie-images.jpg|47|66|Astma - Choroba milionów)%>

Astma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że cierpi na nią 100-150 milionów osób. Astma jest także przyczyną ponad 180 tysięcy zgonów i jedną z niewielu chorób przewlekłych, której wskaźnik umieralności stale wzrasta.

Na astmę choruje około 6 proc. dorosłej populacji świata, a liczba chorych wzrasta przeciętnie o 50 proc. w ciągu dekady. W Europie astma dotyczy 4,5 proc. dorosłych i ponad 10 proc. dzieci. W Polsce częstość występowania astmy u dorosłych wynosi ok. 5,4 proc. u dzieci – ponad 8,6 proc..

hastagi na stronie:

#przeczytaj tekst i wykonaj polecenia astma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych #przeczytaj tekst i wykonaj polecenia astma jest jedna z najbardziej #przeczytaj tekst i wykonaj polecenia astma #przeczytaj tekst i wykonaj polecenia astma jest #astma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych #przeczytaj tekst i wykonaj polecenia astma jest jedna #astma jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na swiecie

Similar Posts