Centrum Medyczne ENEL-MED

W czerwcu br. Centrum Diagnostyczne ENEL-MED otworzyło w Szpitalu Bielańskim dwie nowe pracownie USG i mammografii. Inwestycja ta wpisuje się w filozofię działania ENEL-MED, która zakłada jak najbardziej efektywne wykorzystanie infrastruktury Centrum. Dzięki takiemu podejściu prywatna klinika może zaproponować państwowym placówkom zdrowia nową aparaturę medyczną oraz wykonywanie badań po preferencyjnych cenach.

Działający od marca 2006r. w Szpitalu Bielańskim Oddział Centrum Diagnostycznego ENEL-MED jest jednym z lepszych przykładów pokazujących jak efektywna może być współpraca prywatnej i państwowej służby zdrowia. Początkowo ENEL-MED wyposażył Oddział w pracownię angiografii, rezonansu magnetycznego oraz radiologii klasycznej i interwencyjnej. W grudniu ubiegłego roku rozpoczęto jego rozbudowę otwierając pracownię Tomografii Komputerowej.

Szpital Bielański w Warszawie

Z początkiem czerwca br. uruchomiono kolejne pracownie: mammografii i USG (wyposażoną w nowoczesne aparaty: MAMMOMAT 1000 oraz USG GE Logiq 5 Expert). Tym samym Centrum Diagnostyki ENEL-MED w szpitalu Bielańskim staje się jednym z lepiej wyposażonych oddziałów diagnostycznych w Warszawie.

Zalety współpracy publiczno-prywatnej
Nakłady inwestycyjne związane z diagnostyką obrazową są ogromne i nie każdy publiczny zakład opieki zdrowotnej może sobie na nie pozwolić. Państwowym szpitalom z pomocą przyjść może sektor prywatny. Tylko w zeszłym roku Centrum Medyczne ENEL-MED zainwestowało 10 mln zł w pracownie przy Szpitalu Bielańskim. Koszty zakupu aparatów i modernizacji pracowni w istotny sposób przekładają się na jednostkowy koszt wykonania badania. Jedynie maksymalizując wykorzystanie naszego sprzętu medycznego możemy zapewnić partnerom niższe ceny badań oraz wysoką efektywność naszych inwestycji. Dzięki pozyskiwaniu pacjentów indywidualnych, pacjentów z innych placówek medycznych oraz podpisywaniu kontraktów z NFZ, jesteśmy w stanie zagwarantować wykorzystanie naszych aparatów niemalże w 85% ich możliwości. – mówi Zbigniew Gniadek, Dyrektor Centrum Teleradiologii ENEL-MED Spółka z o.o.

Z korzyścią dla pacjentów
Oddział Centrum Diagnostycznego ENEL-MED będzie odsługiwać pacjentów Szpitala Bielańskiego, Centrum Medycznego ENEL-MED, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz innych placówek medycznych na terenie całej Warszawy. Po rozbudowie, oprócz dotychczasowych usług, Centrum zaproponuje swoim pacjentom takie badania jak mammografia, badanie szyi, tarczycy, piersi, narządów rodnych, prostaty, pęcherza moczowego, stawów i mięśni, badania dopplerowskie, kardiologiczne (ocenę rytmu i częstości pracy serca, echokardiografię – ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek przedsionkowo-komorowych, a także przepływu krwi w obrębie przedsionków i komór serca oraz dużych naczyń krwionośnych, echokardiografię obciążeniową – stress echo) oraz badania płodu.

hastagi na stronie:

#mammografia warszawa prywatnie #bezpłatne badania tarczycy 2011 #prywatne placówki medyczne w warszawie #ile kosztuje mamografia prywatnie

Authors

Related posts

Top