Przepisy

Baba wielkanocna soczysta

Ostatnio znalazłam przepis na babkę wielkanocną, jakiego jeszcze nie widziałam. Nazywa się to Baba wielkanocna soczysta. Wydaje się być nietypowym przepisem.
<%image(20051107-yohimbe.jpg|66|66|Baba wielkanocna soczysta)%>

Ostatnio znalazłam przepis na babkę wielkanocną, jakiego jeszcze nie widziałam. Nazywa się to Baba wielkanocna soczysta. Wydaje się być nietypowym przepisem. Zobaczcie.

Do tej babki są potrzebne:
15 żółtek,
1/2 szklanki mleka,
5 dag drożdży,
5 szklanek mąki,
10 dag masła,
20 dag cukru,
2 cytryny,
2 łyżeczki rumu,
szczypta soli

Drożdże wymieszać z odrobiną cukru i letnim mlekiem; zostawić w cieplym miejscu, aby urosły. Do wyrośniętych dodać szczyptę soli, żółtka, topione masło, cukier i mąkę. Wymieszac i dobrze roztrzepać łyżką. Zostawić na jakiś czas, aby ciasto podrosło i znów roztrzepać; powtarzać tę czynność 4 razy, roztrzepując dość długo. Wówczas ciasto przelać do form (wypełniając 1/3 objętości) i zaczekać, aż babki wyrosną i wypełni formy. Wówczas wstawić do gorącego piekarnika i upiec. Upieczone babki wyjąć z form i skropić sokiem z dwu cytryn, wymieszanym z osłodzoną i rumem. Po ostygnięciu polukrować białym lukrem; można też posypać posiekanymi orzechami lub migdałami. W czubek każdej babki wetknąć pęk bukszpanu, lub zielonych liści borówek.

A to już wiesz?  Zapiekanka z gotowanych ziemniaków - posiłek dla dziecka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy