Cellulitis

Cellulitis – zalecane zabiegi kosmetyczne

Zalecane zabiegi kosmetyczne to:Egyptos >> Kliknijdrenaż limfatycznymasaż klasycznymasaż aparatem

Zalecane zabiegi kosmetyczne to:
Egyptos >> Kliknij
drenaż limfatyczny
masaż klasyczny
masaż aparatem ciśnieniowym.

Aktywną terapię można wspomagać również kąpielami kończącymi się zimnym prysznicem nóg i pośladków. Jeśli wszystkie te zabiegi okażą się nieskuteczne konieczne może okazać się odsysanie tkanki tłuszczowej (tzw. liposukcja)

Wśród ćwiczeń fizycznych najbardziej poleca się:
pływanie
gimnastykę
aerobik
biegi rekreacyjne
jazdę na rowerze.

Leczenie

Działanie kosmetyczne polega na ;
działaniu lipolitycznym
działaniu przeciwobrzękowym
aktywowaniu przepływu krwi w tkance tłuszczowej
regulacji przepuszczalności naczyń włosowatych
hamowaniu aktywności aromatazy steroidowej

Działanie lipolityczne

Wolny jod i jego związki aktywują lipazę i przeciwdziałają gromadzeniu się lipidów wewnątrz komórek tkanki tłuszczowej. Do tego celu wykorzystuje się sole jodu oraz wyciągi roślinne z wodorostów zawierające jod , jodową ekstensynę, a także jodowany kolagen.

Działanie przeciwobrzękowe i usprawniające mikrokrążenie

Biologicznie czynne substancje takie jak flawonoidy i saponiny wykazują naturalne działanie przeciwobrzękowe poprzez normalizację przepuszczalności naczyń włosowatych i działanie przeciwzapalne. Substancje te są składnikami roślin i występują: w kasztanowcu zwyczajnym, krwawniku pospolitym, nagietku lekarskim, rumianku, lukrecji, szałwi, perełkowcu, zielu gryki, iglicy włoskiej oraz w kozieradce.

Hamowanie aktywności aromatazy steroidowej

W ostatnich latach pojawiły się preparaty zawierające inhibitory (związki hamujące działanie) aromatazy. Następstwem zahamowania przetwarzania estrogenów w tkance podskórnej jest zmiejszone odkładanie się tkanki tłuszczowej , a co za tym idzie – odciążanie mikrokrążenia.

Produkowane obecnie preparaty anty-cellulitowe zawierają większość wymienionych powyżej aktywnych substancji, a dzięki odpowiednim podłożom intensywnie penetruja w głąb tkanek.

Terapia cellulitu nie może się jednak ograniczać tylko do stosowania kosmetyków. Powinna być wsparta odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi i zabiegami kosmetycznymi.

A to już wiesz?  Dieta na lato

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy