Dieta

Co jeść, by wygrać z rakiem?

Bristol Center, opierając się na najnowszych badaniach, zaleca chorym na nowotwór jeść żywność organiczną, kiedy to tylko możliwe. Trzeba spożywać duże ilości: produktów pełnoziarnistych, świeżych warzyw i owoców (8 do 10 razy dziennie), roślin strączkowych, orzechów i ziaren, ryb oleistych, bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3 (łosoś, makrela, węgorz, panga),

Bristol Center, opierając się na najnowszych badaniach, zaleca chorym na nowotwór jeść żywność organiczną, kiedy to tylko możliwe.
Trzeba spożywać duże ilości: produktów pełnoziarnistych, świeżych warzyw i owoców (8 do 10 razy dziennie), roślin strączkowych, orzechów i ziaren, ryb oleistych, bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3 (łosoś, makrela, węgorz, panga), ziół i przypraw, olejów roślinnych tłoczonych na zimno, soków i wody (1,5 do 2 litrów dziennie).

W umiarkowanej ilości można jeść: drób i jajka (z naturalnych hodowli), niehodowlane białe ryby morskie (np. dorsz, flądra, halibut) oraz małe ryby oleiste (sardynki).

Trzeba ograniczyć do minimum: czerwone mięsa, mięsa wędzone, produkty konserwowane i solone, jedzenie grillowane i przypalone, artykuły przetworzone i mrożonki, kofeinę, alkohol, sól, tłuszcze trans i modyfikowane (czyli jest to np. margaryna, zupy w proszku, batony, frytki, chrupki, dania smażone, potrawy mrożone).

Bristol umieścił na tej liście także nabiał, co wzbudziło pewne kontrowersje.

A to już wiesz?  Prebiotyki – źródło zdrowia czy modny temat?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy