Kalorie Poradnik T Żywienie

Dieta 1500 kcal – coś dla leniwych smakoszy

Lato zbliża się nieubłaganie. W momencie, gdy do rozpoczęcia wakacji pozostały zaledwie dwa miesiące, wiele pań zastanawia się i głowi nad rzeczą, powiedziałabym, arcyważną –

Lato zbliża się nieubłaganie. W momencie, gdy do rozpoczęcia wakacji pozostały zaledwie dwa miesiące, wiele pań zastanawia się i głowi nad rzeczą, powiedziałabym, arcyważną – co zrobić, aby „jakoś” się zaprezentować, czy to w obcisłej bluzeczce, czy to w kostiumie, kiedy w końcu zrobi się gorąco.Jako dość bezpieczną i łatwą do przeprowadzenia polecam dietę 1500 kcal.

Jest zdrowa, gdyż ze względu na fakt, iż pozwala zrzucić 1 kg na tydzień, nie prowadzi do powstawania efektu jo-jo, czy kłopotów z cerą,\ albo przemianą materii, co jest najczęściej konsekwencją stosowania zbyt drastycznych diet, które w bardzo krótkim czasie powodują zbyt duży spadek wagi.

W tym przypadku powolne, ale systematyczne zrzucanie kilogramów doprowadza ostatecznie do osiągnięcia wymarzonej, smukłej sylwetki. Zakładając, że chociaż troszeczkę jesteś na co dzień w ruchu, stosując dietę 1500 kcal otrzymasz dobowy bilans ujemny, który wynosić powinien ok. 1000 kcal, co po zsumowaniu całego tygodnia daje deficyt rzędu 7000 kcal, a to oznacza, że spalisz ok. 1 kg. I w ten sposób dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, o ile wytrzymasz i będziesz na tyle cierpliwa, dojdziesz do upragnionej wagi. To dużo prostsze i bezpieczniejsze niż wszystkie drakońskie „diety-cud”.

Oczywiście, z tym dziennym spalaniem ok. 1000 kcal, jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników (np. od masy ciała, a także od proporcji między tkanką mięśniową a tkanką tłuszczową). Poniżej podaję planowy i przykładowy rozkład kalorii dla każdego posiłku w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, że nie należy kurczowo się tego trzymać, bo nic się przecież nie stanie, jeśli czasem zdarzy Ci się zjeść trochę mniej lub troszkę więcej, ale absolutnie nie wolno nigdy schodzić poniżej granicy 1000 kcal na dzień.

A to już wiesz?  Zdrowe sałatki

Śniadanie => ok. godz. 7 – do 500 kcal (najważniejszy posiłek dnia – głównie dlatego, że potrzebujesz energię na całą jego resztę, a pobudzony rano metabolizm spowoduje, że później szybciej i łatwiej spalisz tłuszcze w organizmie)
II śniadanie => ok. godz. 10 – do 300 kcal (chodzi tutaj o utrzymanie wydajności metabolizmu, jego przyspieszonej pracy na stałym poziomie)
Obiad => ok. godz. 14 – 15 – do 400 kcal (ok. godziny 15 przemiana materii zostaje nieco spowolniona, w związku z czym należy wtedy uważać na ilość spożywanych pokarmów obfitujących w węglowodany)
Podwieczorek => ok. godz. 16 – do 100 kcal (nie musisz odmawiać sobie nawet czegoś słodkiego, ale pamiętaj, żeby nie były to „Bóg wie, jakie” ilości, tylko przyjmowane „z głową”!)
Kolacja => ok. godz. 18 – 19 – do 200 kcal (ostatnia przekąska musi nastąpić przed godziną 19; powinnaś zrezygnować w ogóle z węglowodanów i przerzucić się w tym czasie wyłącznie na produkty białkowe)

Kilka uwag odnośnie tegoż właśnie podziału:
– nie wolno odejmować kalorii od pierwszego śniadania lub drugiego śniadania, albo w ogóle z nich rezygnować
– można dodawać kalorie do trzech pierwszych posiłków, nigdy nie do ostatnich dwóch
– „uprzywilejowane” produkty, po które śmiało możesz sięgać, to: ryby, warzywa (najlepiej gotowane na parze), owoce bogate w witaminę C (cytrusy, kiwi, porzeczki, ananasy), chude mięso i wędliny oraz produkty obfitujące w błonnik
– szerokim łukiem omijaj: żółte sery, tłustą śmietanę czy twarogi, słodyczy, soli, tłustych mięs oraz wędlin, białego pieczywa, a także kawy, mocnej herbaty, a także zrezygnuj z zaglądania do kieliszka w celu znalezienia tam alkoholu 🙂
– pić śmiało możesz herbatki ziołowe i niegazowaną wodę mineralna (do 2 litrów dziennie)

A to już wiesz?  Dieta dla 40-latek

Opracowanie: Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#dieta 1500 kcal jadłospis na tydzień #tabela kalorii pdf #dieta 1500 kcal jadłospis #dieta 1500 kalorii jadłospis #tabele kaloryczne pdf #tabela kaloryczna pdf #tabele kalorii pdf

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy