Jakie ziarna najzdrowsze

Ziarna zbóż i innego rodzaju ziarna mogą służyć nam nie tylko do tego, ale je zemleć i zjadać w postaci chleba czy innych produktów. Ziarna są bowiem bardzo zdrowe, zawierają dużo błonnika i innych składników, jakie są niezbędne do dobrego działania organizmu.

Bardzo dobre i zdrowe są np. otręby. Nie każdy chce je jeść, jednak one są bardzo odżywcze. Ziarna dyni, słonecznika. Zwłaszcza te ostatnie mają rewelacyjny wpływ na zdrowie. Obniżają np. poziom złego cholesterolu. Chronią przed chorobami serca oraz prostaty.

Ziarna słonecznika są prawdziwym źródłem białka, tłuszczów, prowitaminy A. zawierają też witaminy takie jak E, B i F. Mają w sobie dużo błonnika, folacyny, potasu, żelaza i cynku. Jeśli masz problemy z przemianą materii, to właśnie ziarna słonecznika mogą Ci bardzo pomóc. Dzięki temu, że zawierają cynk i witaminy B, wzmacniają system nerwowy.

Ziarna można jest jako same łuskane ziarenka, lub w innych pokarmach. Bardzo lubię jeść jogurty z dodatkiem ziaren i suszonych owoców – do tego mogę sama dosypać jakieś ziarna. Ziarna również możemy jeść w pieczywie – kupujmy pieczywo z ziarnami w postaci dodatków jako posypka, oraz tych, które są upieczone z pełnoziarnistej mąki – ponieważ jest ona o wiele zdrowsza, dzięki temu, co zawiera, od tej zupełnie białej.
mks

hastagi na stronie:

#jakie otręby sa najzdrowsze #ktore otreby sa najzdrowsze #prostata wikipedia #najzdrowsze zboże #najzdrowsze ziarna #ziarna zboz #jakie otręby najzdrowsze

Authors

Related posts

Top