Aktualno Wydarzenia

Jeszcze więcej polskich lekarzy i pielęgniarek wyjedzie za granicę

W kwietniu br. w Katowicach, Warszawie i Poznaniu odbędą się I Międzynarodowe Medyczne Dni Kariery. Na targach swoje oferty zaprezentują agencje rekrutacyjne oraz bezpośredni pracodawcy m.in. z: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii, Francji, a także Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii.

Niestety – obecnych będzie tylko trzech pracodawców z ofertami pracy dla personelu medycznego w Polsce.

Jest to pierwsza tego typu impreza w kraju, wzorowana na podobnych targach pracy dla lekarzy, organizowanych od wielu już lat w Wielkiej Brytanii przez British Medical Journal. Jest to ważne i oczekiwane przez środowisko medyczne wydarzenie.

edz warzywa, chroń się przed rakiem  Jdz warzywa, chroń się przed rakiem  Jez warzywa, chroń się przed rakiem  Jed warzywa, chroń się przed rakiem  Jedzwarzywa, chroń się przed rakiem  Jedz arzywa, chroń się przed rakiem

Targi skierowane są do lekarzy, stomatologów, farmaceutów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników, opiekunów i innych osób związanych zawodowo ze służbą zdrowia.

Zamiarem organizatorów jest, aby było to wydarzenie prezentujące w sposób kompleksowy wszystkie możliwe ścieżki rozwoju zawodowego lekarzy i innych osób z branży medycznej. Bogaty program bezpłatnych wykładów, seminariów i warsztatów pozwoli uczestnikom na zapoznanie się z aktualnymi możliwościami rozwoju kariery zawodowej w kraju i za granicą. Omówione zostaną procedury rejestracyjne oraz możliwości zatrudnienia m.in. w innych krajach. Ponadto poruszane będą takie zagadnienia, jak: poprawne redagowanie medycznego CV, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej czy nauka medycznego języka angielskiego.

Targi odbędą się w następujących miejscowościach i terminach:

Katowice, 14-15 kwietnia
Międzynarodowe Targi Katowickie (pawilon 11), ul. Bytkowska 1b

Warszawa, 21-22 kwietnia
Instytut Biocybernetyki PAN, ul. Ks. Trojdena 4

Poznań, 28-29 kwietnia
Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilon 14b), ul. Głogowska 14

Godziny otwarcia: 11.00-18.00 (w soboty) oraz 10.00-17.00 (w niedziele).

Wstęp na targi, jak również na wszystkie towarzyszące imprezie wykłady, prezentacje i seminaria, jest dla zarejestrowanych uczestników bezpłatny.

Od 2004 r., czyli od momentu akcesji Polski do UE, lekarze i pracownicy ochrony zdrowia uzyskali dostęp do nowych, atrakcyjnych możliwości zatrudnienia na bardzo chłonnym rynku europejskim. Sytuacja ta już w niekorzystny sposób odbija się na krajowym rynku pracy. Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia ankieta ujawniła w polskich szpitalach przeszło 3200 wakatów lekarskich. Zjawisko to, wskutek przedłużających się problemów służby zdrowia i nie spełniających oczekiwań pracowników wynagrodzeń, nasila się. Zjawisku migracji i/lub emigracji lekarzy nie sprzyja również ostracyzm związany z, niewątpliwie nagannym, zjawiskiem korupcji, przenoszonym niesłusznie na całe środowisko medyczne.

Po raz pierwszy w historii jesteśmy świadkami tworzenia konkurencyjnego rynku pracy przede wszystkim dla lekarzy. Jest to bodajże ostatnia grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy do tej pory nie mieli możliwości aktywnego w nim uczestniczenia.

***

Organizatorem Medycznych Dni Kariery jest portal http://www.karieramedyczna.pl/ – największe źródło ogłoszeń z ofertami pracy dla branży medycznej i farmaceutycznej. Jego użytkownicy to profesjonaliści medyczni, otwarci na nowe wyzwania i poszukujący możliwości rozwojowego w kraju i za granicą. Ogłaszający się pracodawcy to firmy i szpitale z całego świata, proponujący pracę na miarę oczekiwań kandydatów. Medyczne Dni Kariery pozwalają na spotkanie się jednych i drugich w tym samym miejscu.

hastagi na stronie:

#medyczne dni kariery 2011 #bezpłatne badania tarczycy katowice 2011 #medyczne targi pracy 2011

Similar Posts