Hormony

Alergia a nieregularna miesiączka

Nieregularne miesiączki mogą mieć związek z alergią.Alergie występują rodzinnie. Według najnowszych doniesień norweskich naukowców astma i choroby alergiczne mogą mieć związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej u

Nieregularne miesiączki mogą mieć związek z alergią.
Alergie występują rodzinnie. Według najnowszych doniesień norweskich naukowców astma i choroby alergiczne mogą mieć związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej u kobiet.

Naukowcy norwesc pzebadali ponad 6 tys. mieszkanek Danii, Estonii, Islandii, Norwegii i Szwecji. Stan ich zdrowia śledzono przez 8 lat.
Żadna z uczestniczek badania nie była w ciąży. Okazało się, że astma i inne alergie, jak na przykład katar sienny, częściej występowały u kobiet, które nieregularnie miesiączkowały. Dotyczyło to młodszej grupy wiekowej – między 26. a 42. rokiem życia. Zaburzenia miesiączkowania były w tej grupie związane z większym o ponad 50% ryzykiem astmy i większym o 29% ryzykiem kataru siennego. Zależności te były natomiast mniej wyraźne u kobiet należących do starszej grupy wiekowej, u których zaburzenia miesiączki mogły sygnalizować zbliżanie się menopauzy.
polsat

hastagi na stronie:

#alergia a miesiaczka #alergia a okres

A to już wiesz?  Czy nieśmiałość to choroba?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy