Kolorowe soczewki

Nowoczesne soczewki kontaktowe nie tylko świetnie przylegają do oka i są bezpieczne, ale też skutecznie zmieniają kolor nawet bardzo ciemnych oczu. Wiele firm wprowadza na rynek soczewki, które zdecydowanie zmieniają kolor tęczówek (np. z zielonych na turkusowe), są też, ale też bardziej stonowane, jedynie podkreślające naturalną barwę oczu. Większość z nich to soczewki miesięczne, korygujące wady wzroku od -8 do +6 dioptrii. Można też kupić soczewki kolorowe bez mocy korekcyjnej.

Na imprezę można założyć soczewki, dzięki którym oko nie tylko mieni się róznymi barwami, ale także błyska czymś zaskakującym, np. rysunkami kółek, gwiazdek, krzyżyków.

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie

Niezależnie od tego, na jakie soczewki się decydujemy, musimy pamietać o przestrzeganiu zaleceń okulistów. Radza oni, aby na noc koniecznie zdjąć je z oczu – długotrwałe noszenie soczewek grozi chronicznym obrzękiem rogówki i infekcjami. Pod żadnym pozorem nie należy także pożyczać ich drugiej osobie – to również grozi poważną infekcją.

Zawsze zastanawiałam się jak to jest z kolorowymi soczewkami: czy one nie są szkodliwe w jakikolwiek sposób dla oka? Jeszcze kilkanaście lat temu zwykłe soczewki były w Polsce nowością. Wtedy jeszcze nie mozna było kupić zwykłych soczewek gdziekolwiek – zwykle kupowało sie je od okulisty. Jezeli chodzi o kupienie kolorwowych, to już zupełnie było mało osiągalne. Jedynie słyszało sie o takich. Teraz nie ma z tym problemu. Wszystko zalezy od tego, czy ktoś lubi zmiany. Zawsze można poeeksperymentować. Ja nie nosiłam nigdy kolorowych soczewek i nie wiem, czy chciałabym. Chciaz, moze na chwile, warto zminic kolor oczu na nieco inny? To tak jak z założeniem peruki czy pomalowaniem paznokci. Chociaż włosy i parnokcie też sa ważne, jednak to co najwazniejsze – to spojrzenie. Az dziwne jest to, że człowiek może decydować jakie ono ma być. Czy niebieskie, ufne oczy, spojrzą  na człowieka, czy zielone, a może te z refleksami?

Authors

Related posts

Top