Leczenie średnich i ciężkich objawów menopauzalnych.

Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration) zaakceptowała Angeliq® w leczeniu średnich do ciężkich objawów menopauzalnych.

Angeliq® w Stanach Zjednoczonych będzie wydawany z przepisu lekarza i będzie dostępny w postaci tabletek zawierających 0,5 mg drospirenonu i 1 mg estradiolu. Angeliq różni się od innych, stosowanych w Hormonalnej Terapii Zastępczej (HTZ), produktów zawartością drospirenonu – progestagenu o właściwościach anty-aldosteronowych.

Właściwości anty-aldosteronowe drospirenonu prowadzą do zapobiegania zatrzymywania wody i jonów sodu w organizmie, powodowanego przez estrogeny. Angeliq® zawiera także estradiol – estrogen, jaki produkuje organizm kobiety przed menopauzą.

“Obserwujemy ogromny sukces naszej tabletki antykoncepcyjnej Yasmin, która również zawiera drospirenon. Chcemy zaoferować Angeliq® kobietom, które oczekują nowoczesnej i wygodnej terapii objawów menopauzalnych” powiedział doktor Philip Smits, Dyrektor Działu Ginekologii i Andrologii. „Angeliq® została bardzo dobrze przyjęta przez kobiety w Europie i planujemy wprowadzić ją na rynek amerykański w pierwszej połowie nadchodzącego roku”

##

Informacje dodatkowe

Angeliq® już po czterotygodniowej terapii przynosi znaczną poprawę w odczuwaniu objawów wypadowych związanych z menopauzą, takich jak uderzenia gorąca i inne.

Angeliq® została przebadana w wieloośrodkowych badaniach klinicznych, które objęły 1759 kobiet. W badaniach określano bezpieczeństwo i skuteczność terapii, oceniano stopień ochrony endometrium oraz akceptację profilu krwawień miesiączkowych u kobiet po menopauzie.

Informacja o firmie

Schering AG jest firmą farmaceutyczną z zapleczem badawczym. Działa szczególnie intensywnie w 4 obszarach: Ginekologia i Andrologia, Onkologia, Diagnostyka Obrazowa jak również Terapie Specjalistyczne w chorobach upośledzających CUN. Jako firma o zasięgu światowym, posiadająca innowacyjne produkty, Schering AG chce osiągnąć wiodącą pozycję na światowym rynku środków specjalistycznych.

Posiadając własny dział Badań i Rozwoju, wspierany przez globalną sieć zewnętrznych partnerów, Schering zapewnia ciągły rozwój swoim produktom. Z pomocą innowacyjnych pomysłów Schering zmierza do znaczącego wsparcia postępu medycyny i podniesienia jakości życia: making medicine work.

hastagi na stronie:

#angeliq opinie #menopauza wikipedia #htz opinie #htz angelig forum

Authors

Related posts

Top