LEKI Z IMPORTU RÓWNOLEGŁEGO

Od tygodnia w niektórych aptekach na terenie woj. śląskiego dostępne są już leki z importu równoległego. Warto o nie pytać, ponieważ są tańsze średnio o 15-25 proc!

Na sprzedaż leków pochodzących z importu równoległego w Polsce wymagane jest pozwolenie ministra zdrowia, na każdy preparat trzeba się o nie starać oddzielne. W krajach Unii Europejskiej taka forma sprzedaży odbywa się już od trzydziestu lat. W naszym kraju jest możliwa od 1 maja 2004 roku, ale pierwsze pozwolenia zostały wydane dopiero w lipcu br.

Pionierem importu równoległego w Polsce jest spółka Delfarma z Łodzi, która uzyskała do tej pory 10 pozwoleń na dopuszczenie do obrotu leków zakupionych za granicą. Na rynek apteczny trafiło na razie tylko pięć preparatów: Eurespal – syrop stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych, Aspirin – tabletki na ból, przeziębienie i gorączkę, Luivac – szczepionka immunologiczna stosowana w nawracających zakażeniach dróg oddechowych, Detralex – popularny lek stosowany w niewydolności żylnej i Cilest – doustny środek antykoncepcyjny. Wszystkie, z wyjątkiem aspiryny, sprzedawane są na receptę. Żaden z nich nie jest objęty refundacją. Sprowadzane są z Grecji, Francji i Wielkiej Brytanii, a przepakowywane w Niemczech. Do końca br. łódzka firma zamierza wprowadzić do obrotu jeszcze trzy inne leki.

Porozmawiaj na forum

Dziennik Zachodni 2005-11-16

hastagi na stronie:

#detralex niemcy #detralex czechy #mercilon cena 2012

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top