Aktualno Badania Leki

Maxigra po refundację

Po zaledwie sześciu miesiącach od momentu wejścia na rynek producent Maxigry, leku na zaburzenia erekcji, myśli o jej zgłoszeniu do refundacji. Jesienią wniosek w tej sprawie najprawdopodobniej trafi do Ministerstwa Zdrowia. Wcześniej producent leku przeprowadzi konsultacje społeczne i środowiskowe.

„Inicjatywa zgłoszenia Maxigry do refundacji została poparta przez specjalistów seksuologów. Polpharma, jako producent leku, zadbała o to aby dostarczyć pacjentom lek najwyższej jakości po stosunkowo niskiej cenie. Seksuolodzy natomiast przekonują, że nadal nie dla wszystkich bardzo potrzebujących pomocy pacjentów jest on osiągalny. Starając się o refundacje Maxigry mamy jednak świadomość, że jest to złożone i trudne zagadnienie. Bez wątpienia już sam pomysł zgłoszenia Maxigry na listy refundacyjne może okazać się dla Ministerstwa Zdrowia zaskakujący. Dlatego właśnie chcemy poprzedzić go konsultacjami w środowiskach lekarzy i pacjentów narażonych na zaburzenia erekcji” powiedział Grzegorz Michniewski, Wiceprezes ds. Handlowych Polpharmy.

Contemporary Seniors

Producent Maxigry będzie ubiegał się o refundację Maxigry z uwagi na terapeutyczną rolę tego leku w poprawie zdrowia mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji. Stosowanie Maxigry ma szczególne znaczenie dla pacjentów, u których zaburzenia erekcji są naturalnym następstwem starzenia się organizmu, chorób przewlekłych (takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, depresja, łagodny rozrost stercza, padaczka, uszkodzenia rdzenia kręgowego) oraz wynikiem przebytych zabiegów chirurgicznych (prostatektomii). W wymienionych powyżej chorobach przewlekłych zaburzenia erekcji są jednym z najczęstszych następstw. Tak więc chorzy mężczyźni nie tylko na co dzień walczą z poważną, przewlekłą chorobą, ale i borykają się z powodowanymi przez nią problemami w intymnej sferze życia. Trzeba przy tym pamiętać, że zaburzenia erekcji to nie tylko problem w sferze zdrowotnej, ale i częsta przyczyna depresji, niskiej samooceny i rozpadu związku.

Za refundacją Maxigry przemawiają nie tylko czynniki medyczne, ale i ekonomiczne – pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe muszą ponosić wysokie koszty leków na ich podstawowe schorzenie i często nie stać ich na wydatkowanie dodatkowych środków na leczenie zaburzeń erekcji. Dzięki refundacji Maxigry terapia zaburzeń erekcji stałaby się dostępna dla dużo szerszej niż dotychczas grupy pacjentów. Warto również przytoczyć argument ekonomiczny ważny z punktu widzenia Państwa – refundowana Maxigra nie obciąży mocno budżetu Państwa, ponieważ cena leku nie jest wysoka. Obecnie jedna tabletka Maxigry w dawce 50 mg kosztuje ok. 20 zł a jedna tabletka w dawce 100 mg ok. 24 zł. Ponadto refundacja Maxigry mogłaby przyczynić się do obniżenia wydatków Państwa w zakresie leczenia następstw nieleczonych zaburzeń erekcji. Za wpisaniem Maxigry na listę leków refundowanych w wybranych wskazaniach medycznych przemawiają także liczby. Ocenia się, że zaburzenia erekcji mogą dotyczyć nawet:
2 na 3 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym
co 2-giego pacjenta z cukrzycą
8 na 10 pacjentów z depresją
8 na 10 pacjentów z łagodnym rozrostem stercza
6 na 10 pacjentów, którzy przeszli zabieg prostatektomii.[1]

Jest to również problem występujący u znacznego odsetka pacjentów z padaczką oraz urazami kręgosłupa i wynikającymi z nich schorzeniami neurologicznymi. Zaburzenia erekcji mogą dotyczyć aż 1,5 miliona mężczyzn w Polsce, z czego większość nie zgłasza się po poradę do lekarza. W ostatnim czasie przeprowadzono dwa badania dotyczące zaburzeń erekcji[2], z których wynika m.in., że tylko niewielki odsetek mężczyzn (20%) wie, że zdolność do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego jest objawem zdrowia, zaś dysfunkcje erekcji często są pierwszym symptomem choroby. Znakomita większość mężczyzn deklaruje chęć stosowania leków i aktywnie poszukuje na ten temat informacji. Jednak wciąż tylko 5% spośród nich poddaje się leczeniu. Przyczynami są obawa przed ośmieszeniem się przed partnerką, wstyd przed przyznaniem się do istniejącego problemu przed lekarzem, brak edukacji seksualnej, szerokiej informacji o sposobach leczenia a także zbyt wysoka cena dotychczas dostępnych leków.

Pomysł producenta Maxigry świetnie wpisuje się również w Narodowy Program Zdrowia na lata 2007-2015. Jego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród osób starszych i niepełnosprawnych. Program zakłada popularyzację idei aktywnego starzenia się, podniesienie sprawności psychofizycznej osób niepełnosprawnych oraz poprawę jakości ich życia. ***Maxigra to pierwszy polski produkt leczniczy oparty na sildenafilu wspomagający erekcję. Jest to zarazem pierwszy odpowiednik sildenafilu w Unii Europejskiej. Metoda syntezy substancji czynnej leku (cytrynianu sildenafilu) została opracowana wspólnie przez zespół naukowców z Instytutu Farmaceutycznego pod kierunkiem prof. Osmana Achmatowicza i Polpharmę. Proces ten jest w pełni innowacyjny, alternatywny i absolutnie odmienny od stosowanych przez inne firmy obecne na rynku. Firma Polpharma wraz z Instytutem Farmaceutycznym opatentowały ten nowy sposób wytwarzania cytrynianu sildenafilu. Maxigra jest stosowana w terapii zaburzeń erekcji. Produkt przeznaczony jest dla mężczyzn. Należy go przyjmować na ok. 60 minut przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Sildenafil działa przez ok. 5-6 godzin.

W tym czasie mężczyzna przyjmujący preparat może odbyć kilka stosunków płciowych, bez konieczności sięgania po kolejną tabletkę. Maxigra jest wydawana na podstawie recepty. 1 tabletka zawiera 50 mg lub 100 mg sildenafilu. Produkt oferowany jest w opakowaniach po 1 i po 4 tabletki. Koszt jednej tabletki dla pacjenta wynosi ok. 20-24 zł. Jest dostępna w aptekach od kwietnia 2007r.

hastagi na stronie:

#sildenafil cena #maxigra cennik #maxigra opinie #maxigra cena #maxigra bez recepty #ile kosztuje viagra #maxigra bez recepty 2011 #maxigra cena bez recepty #Ile kosztuje maxigra #maxigra apteka

Similar Posts