Żółty Tydzień

Szczepiłeś się przeciwko żółtaczce na wiosnę? Czas na ostatnie dawki szczepień. Tylko pełen cykl szczepień jest gwarancją zdrowia i spokoju na wiele lat. Żółty Tydzień (zakończenie wiosennego cyklu szczepień) potrwa od 16 do 27 października. Wizyta w punkcie szczepień to wyśmienita okazja, by od razu zaszczepić się przeciwko grypie. Więcej informacji na stronie www.szczepienia.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 109 509.

Osobom, które wzięły udział w akcji Żółty Tydzień w kwietniu (I dawka) przypominamy, że od 16 do 27 października przypada termin podania drugiej i zarazem ostatniej dawki szczepionki przeciwko WZW typu A oraz trzeciej przeciwko WZW typu B. Wszyscy, którzy zaszczepili się szczepionką skojarzoną, uodparniającą na oba typy wirusów jednocześnie, również powinni przyjąć ostatnią – trzecią dawkę. Szczepienia można przyjąć w punktach biorących udział w Żółtym Tygodniu, których adresy znajdują się na stronie www.szczepienia.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 109 509.

Należy podkreślić, że jedynie przyjęcie pełnego cyklu szczepień, zapewnia długotrwałą ochronę przed żółtaczką.

Jedna wizyta – kilka szczepionek
Wizyta w punkcie szczepień to idealna okazja do zaszczepienia się przeciwko grypie, która każdego roku wraca jak bumerang i zagraża nam w pracy, szkole, sklepie czy autobusie. Dbając o swoje zdrowie szukamy szybkich i kompleksowych rozwiązań, dlatego dla wielu osób ważna może okazać się informacja, że podczas jednej wizyty u lekarza można zabezpieczyć się przeciwko kilku chorobom. Do takich rozwiązań od kilku lat zachęca Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (ACIP)1, jak i Komitet Chorób Zakaźnych Amerykańskiej Akademii Pediatrii (APP), na podstawie wielu badań stwierdzają, że większość szczepionek może być bezpiecznie podawana podczas jednej wizyty pacjenta zgłaszającego się na szczepienia, jednakże w różne miejsca ciała i oczywiście w osobnych strzykawkach. Szczepionki podane w ten sposób zachowują swoją immunogenność. I tak np. w sezonie epidemicznym grypy możemy podczas wizyty zaszczepić pacjenta jednoczasowo szczepionką przeciwko grypie, jak również przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby.

5 argumentów dlaczego warto zaszczepić się przeciwko grypie i wirusowym zapaleniom wątroby jednocześnie:
* Zmniejsza się ryzyko zachorowania na grypę oraz WZW typu A i typu B,
* Ogranicza się ryzyko wystąpienia powikłań,
* Nie ponosimy kosztów leczenia tych chorób,
* Nie opuszczamy dni w pracy czy szkole z powodu zwolnień lekarskich,
* Oszczędzamy zdrowie, czas i pieniądze.
Patronami akcji Żółty Tydzień są: Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą “ŻYCIE PO PRZESZCZEPIE”, Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Polskie Towarzystwo Hepatologiczne. Organizatorem akcji jest GlaxoSmithKline.

hastagi na stronie:

#żółty tydzien 2011 #żółty tydzień 2012 #żółty tydzień 2011 warszawa #żółty tydzień 2012 warszawa #żółty tydzień kraków 2012 #żółty tydzień warszawa 2011 #żółty tydzień kraków 2011 #żółty tydzień 2011 kraków #zolty tydzien 2011 #żółty tydzień 2011 łódź

Authors

Related posts

Top