Ciekawostki

Pierwsi pacjenci z zagranicy w Szpitalu Mazovia

Minął zaledwie miesiąc od rozpoczęcia działalności Szpitala Mazovia, a do ośrodka zgłaszają się już pierwsi pacjenci spoza Polski.

Pierwsza operacja pacjenta z zagranicy to zabieg endoskopowy z powodu skomplikowanego nawrotowego zwężenia cewki moczowej. Pacjent z Ukrainy zdecydował się na przyjazd do Mazovii, ponieważ szpital oferuje światowe standardy leczenia.

mazoviaOperacje wykonywane laserem holmowym są o skuteczniejsze, niż wykonane metodą tradycyjną. Chodzi przede wszystkim o mniejszy odsetek nawrotów schorzenia – tłumaczy dr Igal Mor, który operował pacjenta. Po zabiegu pacjent spędził w Szpitalu Mazovia 3 doby.

Szpital Mazovia działa od maja 2009 roku. Jest pierwszym w Polsce prywatnym szpitalem o profilu urologiczno-ginekologicznym. W placówce operują najwybitniejsi polscy specjaliści z zakresu urologii i ginekologii.

Współpracujemy z wieloma specjalistycznymi ośrodkami z zagranicy, dlatego spodziewamy się wzrostu liczby pacjentów, którzy będą przyjeżdżać na leczenie do Szpitala Mazovia z innych krajów – dodaje dr Mor, urolog i dyrektor zarządzający szpitala.

O Szpitalu Mazovia

Szpital Mazovia to pierwszy w Polsce prywatny szpital i przychodnia o profilu urologiczno – ginekologicznym. Placówka mieści się na warszawskim Ursynowie. Oferuje wszystkie dostępne na świecie usługi medyczne w zakresie urologii i ginekologii, w tym zabiegi z zakresu urologii dziecięcej.

Placówka ma własną Radę Naukową, której przewodniczy prof. dr hab. Andrzej Borkowski, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rada Naukowa współpracuje z wiodącymi europejskimi klinikami w zakresie konsultacji, projektów naukowych jak i operacji wykonywanych w Szpitalu Mazovia z udziałem wybitnych specjalistów europejskich.

Obiekt został zaprojektowany i wyposażony zgodnie z najnowszymi wymogami sanitarnymi Unii Europejskiej, przy użyciu najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów. Blok operacyjny Szpitala Mazovia stanowią dwie sale operacyjne, wyposażone m.in.: w sprzęt endoskopowy, laparoskopowy, lasery holmowe i KTP, urządzenia elektrochirurgiczne oraz zestaw narzędzi do zabiegów metodami tradycyjnymi. Pomieszczenia bloku zostały wykonane w technologii stali nierdzewnej, dodatkowo pokrytej powłoką antybakteryjną. Sąsiadujący z blokiem oddział pooperacyjny został wyposażony w pełni monitorowane stanowiska intensywnej opieki medycznej z bezpośrednim, stałym nadzorem pielęgniarskim i lekarskim.

Adres i kontakt do Szpitala Mazovia

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15

02-797 Warszawa

tel. 0 (22) 403 52 10

e-mail: [email protected]

www.szpitalmazovia.pl

hastagi na stronie:

#prywatna klinika urologiczna warszawa #szpital mazovia warszawa #prywatna klinika onkologiczna pod warszawą

Similar Posts