Wygląd blizny po operacji plastycznej

Jak będzie wyglądała blizna po chirurgii plastycznej?  Wpływają na to trzy czynniki: indywidualne predyspozycje skóry, prawidłowe założenie szwu oraz pielęgnacja gojącej się blizny.

O ile na dwa pierwsze czynniki pacjentki nie mają wpływu, wiele poszukuje nieinwazyjnych sposobów zmniejszenia blizn w trakcie gojenia. Chętnie wybierają nowoczesne sposoby na blizny, takie jak http://www.sutricon.pl/.

Skłonność do bliznowców

Przed operacją warto zorientować się, czy masz tendencję do tworzenia się bliznowców i keloidów.  Popytaj, czy u członków Twojej rodziny występowały zgrubiałe i przerośnięte blizny? Osoby o ciemnej karnacji są kilkakrotnie bardziej narażone na powstawanie nieprawidłowych blizn. Wówczas szczególnie starannie należy bliznę pielęgnować.

Gdy blizna źle się goi

Drugi czynnik to technika zszycia rany i dobre wykonanie szwu. Niestety, źle gojące się rany mogą świadczyć o tym, że w czasie zabiegu doszło do infekcji. Prawidłowe gojenie jest utrudnione w miejscach o zwiększonym napięciu skóry – nad stawami i w pobliżu aktywnych mięśni.

Pielęgnacja blizny – plastry silikonowe Sutricon

W pierwszym etapie gojenia wszystkie blizny są czerwone. Przy właściwej pielęgnacji po dwóch miesiącach bledną i robią się płaskie. – „Taki efekt daje terapia plastrami silikonowymi Sutricon, które również łagodzą ból i świąd podczas gojenia. Stosowanie Sutriconu pomaga zapobiegać bliznom patologicznym.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Silikonowe plastry na blizny można łatwo dopasować do indywidualnego kształtu blizny.

Więcej informacji o leczeniu blizn znajdziesz na http://www.sutricon.pl/

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: http://www.verco.com.pl/ http://mamosfera.pl/humana/ http://www.kidy.pl/  http://www.polkaintymnie.pl/ http://www.shou.com.pl/  http://drogeriazdrowie.pl/  http://www.mosbito.pl/  http://www.sutricon.pl/   http://www.startzrozumem.pl/

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top