Zamykanie naczynek

Pękające naczynka krwionośne to wielki problem nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Obecnie, istnieje wiele sposobów na zamykanie naczynek krwionośnych. Należą do nich zarówno sposoby farmakologiczne jak i inwazyjne oraz takie, które nie działają od wewnątrz, ale działają na naczynka krwionośne poprzez skórę.

Prawdopodobnie około 60% populacji ma problemy z naczyniami krwionośnymi. Składa się na to wiele czynników, np. zła dieta, zła pielęgnacja, czynniki genetyczne, czasami leki, jakie zażywamy, wpływają na nasze naczynka krwionośne.

Pierwszy objaw to zaczerwienienie, czyli rumień. Z upływem czasu utrwala się i zostaje na stałe. Krucze naczynka krwionośne nie są w stanie wytrzymać ciśnienia, rozszerzają się i są bardzo widoczne. W końcu powstaje na twarzy siateczka czerwonych pajączków. Określa się to terminem telangiektazji. Ta siateczka pajączków pojawia się nie tylko na twarzy, ale i na szyi, dekolcie i na nogach. Rozszerzone naczynka mogą mieć barwę od jasnoczerwonej do ciemno fioletowej lub bordowej. Tak wyglądające naczynka są zwykle dla człowieka problemem estetycznym, zwłaszcza, jeśli są na twarzy.

Na pewno odpowiednia pielęgnacja skóry może pomóc. np. skóry nie należy narażać na działanie promieni słonecznych w dużym stopniu (nie powinno się opalać). Trzeba również chronić skórę przed działaniem mrozu. Odpowiednie kremy mogą nieco pomóc. Kiedy już mamy na twarzy widocznych dużo naczynek, może warto zdecydować się na zamykanie ich laserem.

Zabieg taki można wykonać w gabinecie lekarskim czy kosmetycznym. Pamiętać jednak należy o tym, że do takich zabiegów są czasami przeciwwskazania. Dlatego też, zanim udasz się na zabieg, dowiedz się jak najwięcej, co może być przeszkodą w zastosowaniu go.
mks

hastagi na stronie:

#usuwanie pajączków krakow #Zamykanie naczynek nfz

Authors

Related posts

Top