Zapraszamy na bezpłatne badania nerek

Zapraszamy na bezpłatne badania nerek

Jeśli chorujesz na cukrzycę lub skończyłeś 60 lat i walczysz z nadciśnieniem, skorzystaj z bezpłatnej akcji badania nerek, organizowanych przez Hand-Prod na terenie powiatu drawskiego, świdwińskiego i łobeskiego.

Choroby nerek są coraz powszechniejsze – z badań wynika, że w Polsce może na nie cierpieć nawet ponad 4 mln osób. Rozwijają się podstępnie, przez długi czas nie dając wyraźnych objawów klinicznych. Często pacjenci trafiają do lekarzy wtedy, gdy ich nerki są tak uszkodzone, że leczenie nie gwarantuje powrotu do zdrowia. Jedynym ratunkiem jest wówczas najczęściej konieczność poddania się przewlekłej dializoterapii albo przeszczepowi nerki. – Dlatego tak ważna jest profilaktyka – podkreśla doc. Leszek Domański, kierujący stacją dializ Hand-Prod przy ul. Chrobrego w Drawsku Pomorskim, inicjator akcji. – 1170296_untitledPowinny o nią zadbać szczególnie osoby z grupy ryzyka – w podeszłym wieku, chorujący na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze.

Akcję bezpłatnego profilaktycznego badania nerek od początku maja prowadzi personel Poradni Nefrologicznej Hand-Prod z Drawska. W ciągu kilku dni przebadano już mieszkańców Połczyna Zdroju, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego i Złocieńca. Wszystkim pacjentom oznacza się poziom kreatyniny, a w przypadku niekorzystnych wyników badania krwi lekarze poradni zapraszają na bezpłatną konsultację nefrologiczną.
Zespół pielęgniarski i lekarski zaplanował jeszcze dyżury w Drawsku Pomorskim – w środę 13 maja, w Świdwinie – w czwartek 14 maja i w Łobzie (chętni proszeni są o uzgodnienie terminu telefonicznie pod numerami drawskiej poradni – 094 363 30 48 lub 0 667 971 547). Badania trwają w godzinach 8-14.

Więcej informacji:
Poradnia nefrologiczna w Drawsku Pomorskim znajduje się w budynku stacji dializ Hand-Prod na terenie Szpitala Powiatowego przy ul. Chrobrego 4. Tel. 094 363 30 48, 0 667 971 547, e-mail: [email protected], www.stacjadializ.pl/drawsko_pomorskie.html.
Badania w Świdwinie zaplanowano w Laboratorium Diagnostycznym „Diagnostyka” w Przychodni ANA-LEK przy ul. Kościuszki 23 (punkt pobrań).

hastagi na stronie:

#bezpłatne badania wrocław 2011 #bezpłatne badania warszawa 2011

Authors

Related posts

Top