Aktualno Ciekawostki Piel Sport i profilaktyka Uroda - Beauty Zdrowie Zdrowie i jedzenie

Zdrowy tryb życia

Czy Polacy prowadzą zdrowy tryb życia? Czy mają wystarczająco dużo ruchu, czy odżywiają się zdrowo i czy wypoczywają tyle, ile trzeba?

Okazuje się, że wciąż jesteśmy jeszcze w tyle. Co prawda, z otyłością nie jest u nas tak źle, jak u amerykanów, ale do zdrowych nawyków żywieniowych Holendrów czy Francuzów bardzo nam daleko.

Co robić, aby być pięknym, zdrowym i zadbanym?

Po pierwsze, nie stresuj się bez potrzeby. Stres sprzyja powstawaniu wielu chorób nie tylko na tle nierowowym, ale również takich, które na pozór z nerwami nie mają nic wspólnego. Stres przyczynia się do chorób serca. Wpływa negatywnie na cały organizm. Stresujący się nadmiernie ludzie żyją krócej.

Czy warto się więc denerwować? Czasami lepiej odpuścić sobie, dać sobie spokój z niektórymi rzeczami, które mogłyby wpędzić nas w problemy ze zdrowiem i narobić wiele innych szkód. Unikaj sytuacji stresowych i ludzi, którzy Cię stresują. Jeśli wykańcza Cię praca, być może powinieneś ją zmienić.

drowy tryb życia  Zrowy tryb życia  Zdowy tryb życia  Zdrwy tryb życia  Zdroy tryb życia  Zdrow tryb życia  Zdrowytryb życia  Zdrowy ryb życia  Zdrowy tyb życia  Zdrowy trb życia

Po drugie – zdrowo się odżywiaj. Co to znaczy: zdrowo? Czy powinienem jeść dużo, czy mało, a może czegoś nie jeść? Wszystko jest dobrze, kiedy zachowujesz umiar. Pamiętaj jednak, że takie potrawy, które są zbyt tłuste, smażone, nie służą zdrowiu. Nie jedz więc ich. Lepiej zrobisz, jeśli zamiast czegoś ociekającego tłuszczem zjesz chude mięso z kurczaka. Kurczak, owszem, jak najbardziej, tylko co z kurczakiem, który jest hodowany na sztucznym pokarmie z wieloma dodatkami szkodliwymi dla człowieka? Czy istnieją jeszcze kurczaki, hodowane zwyczajnie, bez tych wszelkich środków? Nawet warzywa i owoce mogą być z wieloma dodatkami w postaci nawozów i innych chemicznych środków. Co więc robić? Nie jeść nic? Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem jest kupowanie jedzenia z upraw ekologicznych. Jednak nawet wtedy możemy niemieć pewności, że w sklepie z żywnością ekologiczna nie znajdzie się coś, co nie powinno się tam znaleźć. Dlatego, nie dajmy się zwariować, jedzmy normalnie, ale nie kupujmy tego, o czym wiemy, że jest naszpikowane ołowiem czy pestycydami. W rzeczywistości jednak do końca nigdy nie wiemy, co jemy, chyba, że pochodzi to z naszej własnej działki. Dla mających możliwość uprawy roślinek, jest to szansa na zdrowsze jedzenie, o ile nie mieszkają oni w mieście lub pod dużym miastem, gdzie ziemia także jest skażona, gdzie osiadają spaliny i wiele innych szkodliwych substancji. Dlatego, nie możesz się zbytnio przejmować. Po prostu kupuj jedzenie i jedz je z umiarem. Chodzi o to, abyś nie przejadał się bez potrzeby. Jeśli tyjesz, nie jedz tylu słodyczy. Cukier masz już w owocach, powinien Ci wystarczyć. Rób przeróżne sałatki, surówki, nie jedz za dużo chleba, który może tuczyć. Jeśli chleb, to razowy, pełnoziarnisty, jak najmniej przetworzony. Nadmuchane bułeczki stanowczo odradzam. Jedz owoce, warzywa, ziarna, np. słonecznik, dynię, orzechy oraz miód, który jest bardzo zdrowy. Odżywiaj a się rozsądnie. Jedz regularnie. Nie chodź z pustym brzuchem przez cały dzień. Jeśli masz czasu na porządne śniadanie, zjedz coś przynajmniej w biegu. Tak naprawdę śniadanie powinno być najbardziej wartościowe pod względem składników odżywczych i równocześnie pod względem ilości. W końcu jest to pierwsze paliwo w nadchodzącym dniu. Mówi się, że śniadanie powinno być jak dla króla, obiad jak dla pana, a kolacja jak dla żebraka. Być może jest to rozsądna zasada, która pozwoli uniknąć nam przejadania się przed samym snem. Ważne jest, abyśmy mieli zdrowe nawyki żywieniowe i nie sięgali po to, co niezdrowe, i nie jedli kiedy nie trzeba. Jedzmy więc regularnie, ani za dużo, ani za mało, i niech królują warzywa i owoce.

Trzecia rzecz, która ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i urodę, to zdrowy tryb życia. Jeśli nie wysypiasz się, ciągle jesteś zmęczony, nie możesz się skoncentrować. Może byt długo siedzisz przed telewizorem, aż zaśniesz przy nim, a może za długo czytasz książkę czy pracujesz do późnych godzin, męcząc wzrok przy komputerze. Jeśli tak, powinieneś to zmienić. Postaraj się raczej wcześniej wstawać, i pracować przy dziennym świetle, a w nocy spać. Ciągłe siedzenie przy lampce nocnej może niesamowicie zmęczyć wzrok. Poza tym, męczysz się tym, że chodzisz późno spać. Jeśli uda Ci się zmienić tryb na dzienny, zrób to i sprawdź, czy nie będzie Ci bardziej służyło. Kiedy jesteś w pracy, rób sobie przerwy. Nie siedź nieustannie w jednym miejscu. Przejdź się czasem, rozprostuj nogi, zrób kilka ćwiczeń, wyprostuj plecy. Pomrugaj także oczami, na chwilkę zamknij je, aby odpoczęły. Jeśli ciągle piszesz na klawiaturze, rozluźnij ręce, zrób kilka ćwiczeń dłońmi. Zdrowy tryb życia to nie tylko dbanie o odpowiednią higienę pracy ale też o dobry wypoczynek po pracy. Postaraj się uprawiać jakiś sport. Może być to coś nawet prostego, np. podstawowe ćwiczenia wykonywane w domu, bieganie, jazda na rowerze czy spacer. Nie są ważne wyczyny, ale to, abyś ruszał się. Zamiast siedzieć z bezruchu, udaj się na przechadzkę, odwiedź na piechotę przyjaciół, znajomych rodzinę. Spotykaj się z ludźmi i rozmawiaj z nimi. Samotność nie sprzyja zdrowiu. Co prawda, niektórzy dobrze czują w samotności, jednak są tacy ludzie, i chyba jest ich więcej, którzy nie potrafią żyć bez ludzi, bez spotkań z nimi, rozmów, bez wsparcia psychicznego, jakie mogą dać nam bliscy.

Aby być pięknym i zdrowym, musisz także dbać o swoje ciało. Jeśli Ci coś dolega, idź do lekarza. Odkładanie wizyt w nieskończoność może bardzo zaszkodzić zdrowiu. Od czasu do czasu warto więc iść do lekarza, nawet na badania kontrolne, które powinny być coraz częstsze im starszy jest człowiek.

Pamiętaj o tym, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. To bardzo trafne, lapidarne określenie tego, jak ważne jest zdrowie fizyczne człowieka i jaki ma przeogromny wpływ na jego psychikę. Dlatego dbaj o swoje ciało, abyś mógł jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i życiem.
ika

hastagi na stronie:

#zdrowy tryb życia wikipedia #zdrowe odżywianie wikipedia #zdrowy styl życia wikipedia #zdrowy styl życia #Zdrowy tryb życia #zdrowy tryb życia po niemiecku #w zdrowym ciele zdrowy duch wikipedia #zdrowy tryb życia po angielsku #reklama zdrowego trybu życia #jak dbam o zdrowie po niemiecku

Similar Posts