Aktualno Farmacja Leki Ministerstwo Zdrowia NFZ

Zinacef dalej w aptekach

Apteki nie wiedzą o wycofaniu Zinacefu Okazuje się, że nie wszystkie apteki dostały oficjalne pisma w sprawie wycofanego z obrotu antybiotyku Zinacef. Producentem jest Glaxo

Apteki nie wiedzą o wycofaniu Zinacefu Okazuje się, że nie wszystkie apteki dostały oficjalne pisma w sprawie wycofanego z obrotu antybiotyku Zinacef.

Producentem jest Glaxo Group, Polska.

W poznańskich aptekach nie ma oficjalnego komunikatu w sprawie wstrzymania sprzedaży leku Zinacef z serii 6065. (Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie kraju jedną z serii leku Zinacef o numerze serii 6065 – podano na stronie GIF. Wstrzymana seria ma datę ważności do sierpnia 2008 roku i dotyczy opakowania 10 fiolek Zinacefu 750 mg.)

Zwykle taką informację przekazuje nadzór farmaceutyczny lub hurtownie. Tym razem jednak nie ma żadnego komunikatu. A do aptek zgłaszają się już zdenerwowani pacjenci.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny uspokaja jednak, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia pacjentów.

Lek wycofano tylko dlatego, że nie spełnia wymagań jakościowych, a to ze względu na zmianę koloru i zanieczyszczenia.

Zinacef należy do grupy antybiotyków z rodziny cefamycyn, które wykazują szerokie spektrum, tzn. działają bakteriobójczo na wiele szczepów bakteryjnych i wykazują oporność na pewne enzymy produkowane przez bakterie, tzw. betalaktamazy.

Zastosowanie: Infekcje spowodowane bakteriami wrażliwymi na cefuroxim, m.in. poważne infekcje ginekologiczne spowodowane zarówno bakteriami z rodziny beztlenowców jak i tlenowców. Posocznica. Profilaktycznie przed operacjami chirurgicznymi na jelicie grubym.

Forma leku: iniekcje 250 mg; iniekcje 750 mg; iniekcje 1500 mg

hastagi na stronie:

#zinacef zastrzyki #zinacef zastrzyki cena #zinacef cena #zinacef opinie #zinacet #zinacef tabletki #zastrzyki Zinacef #zinacef 1500 #zinacef zastrzyki dawkowanie #zinacef 750 cena

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy